wiki.gymlit.cz

Dokumentační systém pro celý gymlit!

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


prirucka:vjezdova_brana
 1. Berte to s rezervou, znáte to, návod je dost obecný a ještě ho upravíme ;-)
 2. Brána zná jediný příkaz „otevři“, buď otevře, zavře nebo přeruší činnost. Při přerušení ji tento příkaz opět uvede do chodu. Je jedno, zda příkaz dostane z ovladače, telefonu nebo panelu.
 3. Prostor brány je vymezen dvojicí čidel. První je uvnitř, 3 metry od brány, druhé je venku z ulice, vždy dvě černé čočky proti sobě.
 4. Stav brány signalizuje světlo na sloupku brány
  1. Bliká - brána je v chodu. Při chodu brány je zakázán pohyb osob a vozidel v prostoru brány. Při defektu elektroniky nemusí brána přerušit chod. Vždy raději vyčkejte, nechte bránu zavřít a znovu ji otevřete.
  2. Svítí - brána se automaticky zavře dvě minuty po otevření.
  3. Nesvítí - brána je zavřená nebo přerušila činnost, přerušení činnosti, může být záměrné za účelem trvalého otevření nebo nedopatřením, příkazem k otevření se brána zavře.
 5. Pokud je brána viditelně poškozená, např. nabouraná, nesnažte se ji otevřít.
 6. Neparkujte v prostoru brány.
 7. Kódy k bráně a její telefonní číslo jsou interní informace, jen pro pracovníky a blízké spolupracovníky gymnázia. Zaměstnanci mohou požádat o oprávnění k ovládání brány mobilním telefonem v IT kanceláři, ostatní v kanceláři školy.

Postup otevření nebo zavření brány

 1. Otevřít nebo zavřít může pouze dočasně nebo trvale oprávněná osoba.
 2. Bránu otevírejte, až když jste na dohled, má to několik logických důvodů, např. můžete bránu zavřít nebo přerušit činnost.
 3. Nestůjte vozem v prostoru brány, brána se nezačne otevírat, přeruší činnost až do doby uvolnění čidla nebo Vám může poškodit vůz.
 4. Bránu můžete otevřít třemi způsoby:
  1. Mobilním telefonem zavolejte na telefonní číslo, které má brána přidělené (zde neuvedeno, interní informace), brána hovor nezvedne, ale okamžitě „vytípne“, otevření tedy nic nestojí. Pokud je „volaný účastník nedostupný“, vyčkejte několik vteřin a opakujte volání. Neregistrovanému číslu brána neotevře, kdo máte dvě SIM, volejte z té správné.
  2. Na ovladači stiskněte libovolné tlačítko, funkce tlačítek je stejná, pokud nejde, zkuste jiné tlačítko.
  3. Obecným klíčem otevřete malou branku uvnitř té velké, vstupte dovnitř, zamkněte za sebou, na panelu zadejte přidělený kód, vyčkejte plného otevření brány.
 5. Světlo na bráně se rozbliká a brána se začne otevírat, čekejte.
 6. Světlo se rozsvítí nebo nesvítí vůbec, je možné projet nebo projít, pokud není brána zavřená8-). Věřím, fanoušci prvního dílu Terminátora si i tak poradí.
 7. Pokud se Vám nedaří otevřít bránu, zkuste jiný způsob otevření, doporučuji variantu C.

Při odjezdu mimo pracovní hodiny, jako poslední, atd. se ujistěte, že došlo k uzavření brány.

Pokud se Vám přes všechny pokusy nedaří otevřít, ujistěte se, že nic neblokuje prostor čidel na vnitřní a vnější straně brány (celkem 4 černé čočky, vždy 2 proti sobě). Čočky mohou být špinavé, očistěte je suchým kapesníkem nebo hadrem a zkuste znovu otevřít. Pozor, jakmile čidla očistíte, brána se může začít otevírat. Pokud se i poté nedaří otevřít, volejte prosím školníky gymnázia.

/var/www/wiki.gymlit.cz/data/pages/prirucka/vjezdova_brana.txt · Poslední úprava: 06. 11. 2019 22:11 autor: Libor Tomeš